עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בלוג סיפורים ורגעים קטנים.
1997.
מזל שור.
חלום-להיות חופשייה.

"יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו - בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים - הוא עבד."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
sunshinebloger97@gmail.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
חברים
ילדאישLadyoftheflowersorcoאוריוןbroken wingsjust mor
נעמונתטיגר הבובהEscobar1RainAni KarmaKimutim
Just a JoeMs.deathhaunted princessשריליןשמי הוא גיאקרנפית ארץ ישראלית
פאוליתאחת שיודעתנופקXGeminiSpace Girledya
אופירIsrael.lThe darkDo what I wantɛAngelɜפיה טובה
YN71IM AL
סיפור קצר-בשמלה שחורה

כתבתי סיפור בהמשכים!
אתם מוזמנים ללחוץ על התמונה ולקרוא את החלק הראשון.
מקווה שתאהבו :)

בשמלה שחורה
הבחירה של הלב
•  פרק 1
•  פרק 2
•  פרק 3
•  פרק 4
•  פרק 5
•  פרק 6
•  פרק 7
•  פרק 8
ציטוט אהוב

"עם חופש,ספרים,פרחים והירח,מי לא יכול להיות שמח?"- אוסקר ווילד
מרוב אהבה שותק

אני בוחרת לחשוב כך

11/11/2017 18:55
sunshine
בחירות, מחשבות, התפתחות
לדברים שאנחנו רואים ושומעים יש השפעה ישירה על מי שאנחנו.
מאז שאנחנו תינוקות אנחנו לומדים מהסביבה כיצד עלינו להתנהג...איך מדברים,איך אוכלים,איך מתנהגים בצורה יפה לאחר.
ולמרות שאולי לחלק מאיתנו זה קשה להבין...אבל אנחנו ממש לא מקוריים...אנחנו העתקים...את הצורה בה אנחנו מדברים קיבלנו מצפייה באנשים אחרים מדברים...יש לנו את אותן התגובות כמו המשפחה שלנו...אותן צורות החשיבה שהן העבירו לנו כשהיינו קטנים.
הרבה דברים עוברים בגנטיקה...אבל שלא כמו כל הבעלי חיים...אצל האדם זה לא רק זה...זה חלק משמעותי ממי שהוא...אבל זה ממש לא קובע.

אז אוקי...אני מקווה שהבנתם שלמי שגידל אתכם היה כוח להשפיע על מי שאתם כרגע מבחינת צורות חשיבה...צורת דיבור...והרבה דברים שביום יום אנחנו לא שמים לב אליהם.
עכשיו יש עוד משהו שבונה את האישיות שלנו.
אנחנו.
הדרך שבה אנחנו חושבים...היא לגמרי מאיתנו...נכון...אין לנו אפילו לא מחשבה אחת מקורית...כולם כבר חשבו על זה לפנינו...אבל...הדברים שאנחנו בוחרים לחשוב עליהם...זה לגמרי שלנו...והדברים שעליהם נבחר לחשוב הם הדברים שבסופו של דבר יהפכו להיות חלק מאיתנו...אולי לא חלק קבוע.

אדם שחושב על לשנוא...על לנקום...על עין תחת עין...בסופו של דבר הופך להיות אדם כזה...שנוקם ושונא.
אדם שחושב על כסף...בית....לימודים....ומטרות...בסופו של דבר הוא יהפוך להיות אדם שזה כל מה שמעניין אותו...להשיג את המטרות שבעיניו חשובות.
תאמינו בזה או לא...באיזשהו אופן אנחנו בוחרים על מה לחשוב...גם אני לא הייתי מאמינה לי...הייתי אומרת מה זה השטויות האלה.
אבל שנייה לפני שאתם כבר מחליטים שאני טועה...תחשבו על זה שנייה...אם אתם בוחרים לשמוע מוזיקה שמחה...וזה משפיע עליכם...ובסופו של דבר את מוצאים את עצמכם רוקדים כמו מטורפים בחדר הקטן שלכם...ואז אתם חושבים לעצמכם כשהלב שלכם פועם בעוצמה..."החיים שלי פנטסטיים...כל כך כיף לי...בסך הכל החיים שלי נפלאים...אז מה אם לא הכל מושלם....עדיין החיים אדירים".
המחשבה הזאת...היא לגמרי תוצאה של הבחירה שלנו לשמוע מוזיקה שמחה...אז הבחירה שלנו לרקוד...ואז הגיעו המחשבות הטובות.

לעומת זאת דוגמה אחרת...אתם הולכים ברחוב...אתם מסתכלים ואתם רואים בחור הומלס מבקש מאדם מסויים קצת כסף...והאדם מדבר איתו לא נותן לו כסף וממשיך ללכת...אתם חושבים על האדם הזה דברים מאוד שלילים...ואז אתם הולכים ונותנים להומלס כמה שקלים...ואתם מרגישים טוב עם עצמכם...ואז כשאתם באים ללכת אתם רואים מהכיוון הנגדי לכם את האדם שלא נתן להומלס כסף עם כריך ביד ובקבוק מים...אתם מסתכלים אחורה ורואים שהוא מחייך ונותן להומלס את הכריך והמים...ובאמת מתייחס אליו בצורה יפה וחברית...ואז אתם חושבים..."לגמרי טעיתי."....ואז אתם הולכים הביתה וחושבים על זה...חושבים על זה...וזה משנה אתכם.

עכשיו אולי אתם לא הבנתם...איך הגעת למסקנה שאנחנו בוחרים על מה לחשוב?
אם אותו אדם היה בוחר באותו היום לשים אוזניות ולהתעלם מהעולם...הוא לא היה רואה את ההומלס ולא את האדם שנתן לו אוכל במקום כסף.
אם אותו האדם באותו היום היה הולך כרגיל ורואה את האדם שלא נתן כסף להומלס הולך בלי לתת לו...ובוחר גם להמשיך בדרכו...הוא לא היה רואה את הטוב שאותו אדם עשה בכך שהלך וקנה לו כריך ושתייה...הוא לא היה רואה...הוא לא היה חושב על זה בכלל...כי הוא בחר להמשיך הלאה.

אני לא טובה להסביר את המחשבות העמוקות ביותר שלי.
אבל אני אנסה להסביר כמה דרכים כדי שלפחות רובכם יבין...הדברים שאנחנו רואים ושומעים...הם הדברים שמשפיעים גם על המחשבות שלנו...ונכון אנחנו לא יכולים לבחור מה לראות ומה לשמוע...אבל לפעמים כן...חלק מהמחשבות הם תוצאה ישירה של בחירות שלנו.
אז אם אתם רוצים לחשוב מחשבות טובות...תבחרו בדברים הטובים...במוזיקה שמחה...בסרט מצחיק...בבגד צבעוני ויפה...לסביבה יש השפעה ישירה למי שאנחנו...ולא תמיד יש לנו את הכוח לשנות את עצמנו...אבל זה מתחיל בדברים הקטנים...בלבחור לראות את העולם אחרת...בלבחור שונה ממה שבדרך כלל היינו בוחרים.IM ALedya
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

חיפוש
ארכיון
הציטוט האהוב עליי

"אי שפיות: לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות" - אלברט איינשטיין

תמיד שאני מאבדת משהו אני מוצאת את עצמי מחפשת באותו מקום כמה פעמים שוב ושוב ומשתגעת.
ומאחר שאני ממש שונאת לאבד דברים ולא יכולה להפסיק לחפש עד שאני מוצאת...המשפט הזה עוזר לי לחפש בצורה הגיונית...וככה אני מוצאת את הדבר שחיפשתי יותר מהר.
ולכן הוא אהוב עליי ביותר כרגע.
הסיפור האהוב עליי

פיטר פן.
בהחלט סיפור שהייתי רוצה להיכנס אליו.
זה אומר עליי הרבה דברים אה?
אני מניחה שאני אחת כזאת שפשוט לא רוצה להתבגר.